Nauczycielka doniosła do MEN, że wzięła udział w Strajku Kobiet

0
281
Nauczycielka doniosła do MEN, że wzięła udział w Strajku Kobiet
fot. Paulina Banaśkiewicz Surma
REKLAMA

– Uprzejmie donoszę, że razem z moją córką uczestniczyłam w pokojowej demonstracji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – napisała 3 listopada do Ministerstwa Edukacji Narodowej nauczycielka z Krakowa.

– Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem – poinformowało 2 listopada na Twitterze Ministerstwo Edukacji Narodowej. – Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób – można przeczytać w następnym tweecie.

REKLAMA

Z decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji nie zgadza się krakowska nauczycielka Renata Skorczyńska-Szostak, która przed tygodniem wystosowała donos do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, w którym poinformowała, że wzięła udział w Strajku Kobiet.

no i poszło

Opublikowany przez Renatę Skorczyńską-Szostak Poniedziałek, 2 listopada 2020

– Szanowny Panie Ministrze, uprzejmie donoszę, że razem z moją córką, uczennicą klasy ósmej, uczestniczyłam w pokojowej demonstracji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który odbył się 28.10.2020 r. na rynku w Wadowicach” – napisała.

Nauczycielka tłumaczy, dlaczego wzięła udział w strajku: – Chcę, żeby moje córki miały to prawo, jeśli któraś będzie kiedyś chciała z niego skorzystać. Nie wiem, czy będzie chciała. Nie wiem, jakich argumentów użyję, żeby tego nie zrobiła. Ale chcę, żeby miała wybór. To jest moje zdanie i mam do niego prawo. Mam prawo bronić swojego zdania w wolnym kraju. Bardzo chciałabym też, żeby moje dzieci nie były obojętne. Obojętność jest chyba najbardziej dotkliwą społecznie ludzką cechą. Braku obojętności nie da się nauczyć z podręcznika. To jest wartość, która wykuwa się w działaniu. Czasem wymaga to od nas większego wysiłku, zaangażowania, ale tylko w ten sposób możemy mieć nadzieję, że nasze dzieci nie pozostaną w życiu obojętne – powiedziała portalowi parenting.pl pani Renata.

a takie zdjęcie jeszcze dostaliśmy. Kocham Cię, najfajnieszy mężu pod słońcem 🙂

Opublikowany przez Renatę Skorczyńską-Szostak Środa, 4 listopada 2020

Nie wiadomo, jak zakończy się ta sprawa i czy wobec nauczycielki – jak zapowiadało na Twitterze Ministerstwo Edukacji Narodowej – zostaną wyciągnięte konsekwencje. Jak stwierdziła jednak pani Renata: – Nie boję się pana ministra i nie spodziewam się od niego żadnej odpowiedzi.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o