Nowa szczepionka na COVID-19

0
621
szczepionka
REKLAMA

Amerykański koncern Pfizer wraz z firmą BioNTech ogłosili, że mają skuteczną szczepionkę na koronawirusa – podaje telewizja CNN. Zapobiega ona 90 proc. infekcji. – To wielki dzień dla ludzkości, jak i całej nauki – powiedział Albert Bourla, szef koncernu.

Pojawiły się dziś przełomowe informacje ze Stanów Zjednoczonych. Koncern farmaceutyczny Pfizer oraz firma BioNTech przekazały, że na zaawansowanym etapie badań dysponują już skuteczną szczepionką na koronawirusa. Potwierdzono, że w ponad 90 procentach zapobiega rozwoju Covid-19. Zaszczepienie się nie niosło za sobą żadnych skutków ubocznych.

REKLAMA

Rozłożona w czasie wstępna analiza dotyczyła na początku 94 potwierdzonych przypadków Covid-19. Testową próbkę podano łącznie 43 tysiącom ochotników, z czego mniej niż 10 proc. zachorowało na Covid-19.

Pfizer podał, że szczepionka zapewniła ochronę siedem dni po drugiej dawce i 28 dni po pierwszej dawce. – Należy zauważyć, że nie możemy ubiegać się o zezwolenie na podstawie samych wyników skuteczności. Potrzebnych jest również więcej danych na temat bezpieczeństwa i nadal gromadzimy te dane w ramach naszych trwających badań klinicznych – dodał prezes Pfizer.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments