Nowe obostrzenia. Kina, teatry i galerie handlowe zamknięte

0
577
Koronawirus. Mateusz Morawiecki o szczepionce na koronawirusa
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Liczba zakażeń w Europie przekroczyła dziesięć milionów przypadków. Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas – powiedział na środowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Jakie nowe obostrzenia ogłosił premier?

– Pandemia nasila się i dlatego nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Kolejne restrykcje są potrzebne. Chronimy przez to służbę zdrowia i ludzi. Dzisiaj blisko 25 tysięcy przypadków to zdecydowanie zbyt dużo, żeby mówić o stabilizacji – powiedział w dzisiejszym wystąpieniu Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

– Na tym etapie bardzo zasadnicze ograniczenia dotkną wszystkie placówki kultury – teatry, kina, muzea, teatry, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte, bo chcemy zmniejszyć ruch społeczny – dodał premier, który poinformował również o rozszerzeniu nauczania zdalnego dla klas 1-3. Nauczyciele otrzymają bony o wartości 500 złotych, by móc zakupić akcesoria do przeprowadzania zajęć online.

Premier odniósł się również do sytuacji związanej ze strajkami w sprawie aborcji i zaapelował do wszystkich protestujących, by demonstrowali swoje niezadowolenie w internecie, a nie w przestrzeni publicznej.

– To jest czas, kiedy trzeba ograniczyć i doprowadzić do drastycznego spadku liczby zachorowań. Nie możemy pozwolić sobie na przyglądanie się krótkookresowo i dokładanie lekkich obostrzeń. To czas na hamulec awaryjny – powiedział minister zdrowia Andrzej Niedzielski, który zaapelował do wszystkich ozdrowieńców, by włączyli się w akcję wolontariatu opieki nad seniorami i zgłaszali się do regionalnych RCKiK, by oddać osocze na cele lecznicze. – Mamy przyrastającą liczbę zgonów i system opieki zdrowotnej przestaje być wydolny. Musimy sobie wszyscy zdać powagę z sytuacji, w jakiej się znajdujemy – dodał minister.

Nowe zasady wejdą w życie od najbliższej soboty i będą obowiązywały do 29 listopada.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o