Nowo obostrzenia przed świętami? Premier odpowiada

0
1276
Premier: Musimy przydusić wirusa raz jeszcze
fot. twitter.com/PremierRP
REKLAMA

– W czwartek przedstawimy nowe obostrzenia po to, żeby przydusić wirusa raz jeszcze – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

– Jedynym sposobem na powrót gospodarki do normalnego trybu funkcjonowania jest zwalczenie epidemii. Czekamy na ten powrót do normalności, ale żeby to się ziściło potrzebujemy szczepionek i zachowania reguł bezpieczeństwa – przekazał premier.

REKLAMA

– Wokół nas Niemcy i Czesi wprowadzają nowe obostrzenia i my w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia po to, żeby przydusić wirusa raz jeszcze – poinformował.

– W najbliższych 4-5 tygodniach otrzymamy 7 mln dawek z harmonogramu dostaw. Oprócz szczepionek firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca od kwietnia będziemy otrzymywać szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

– Do końca kwietnia pierwszą dawką zaszczepionych może być kolejnych 7 mln osób. To zdaniem epidmiologów spowoduje, że epidemia będzie wygasać. Rosnąca liczba szczepionek jest najlepszym remedium na zwalczenie epidemii i powrót do normalnego życia – stwierdził Mateusz Morawiecki.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze