Oficjalnie: Marsz Niepodległości będzie zmotoryzowany

0
145
Zmotoryzowany Marsz Niepodległości
fot. Jakub Kamiński
REKLAMA

– W tym roku Marsz Niepodległościowy będzie zmotoryzowany – poinformował na Twitterze prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

– 11 listopada to symboliczna data odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku zapraszamy wszystkich patriotów do Warszawy, aby wspólnie świętować tę wyjątkową rocznicę w Marszu Niepodległości. W tym roku, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczestników, a przede wszystkim weteranów, którzy co roku nam towarzyszyli, zdecydowaliśmy się zmienić formułę naszego wydarzenia. 11 listopada zapraszamy wszystkich Polaków do tego, aby przyjechać do Warszawy na rondo Romana Dmowskiego samochodami i motocyklami – czytamy w oświadczeniu zarządu Stowarzyszenia Marszu Niepodległości.

REKLAMA

Początek planowany jest na godzinę 14:00. Organizatorzy zachęcają do oflagowania i przyozdobienia swoich pojazdów barwami narodowymi.

– Pomimo krytycznej oceny podejmowanych działań w zakresie zwalczania COVID-19 i wynikających z tego negatywnych reperkusji dla wszystkich Polaków naszym zdanie patriotyzm to w dużej mierze odpowiedzialność za drugiego człowieka i własną wspólnotę – dodano w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Rafał Trzaskowski nie wyraził zgody na organizację marszu. Być może jednak taka forma świętowania odzyskania niepodległości sprawi, że prezydent Warszawy zmieni swoje zdanie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o