Oficjalnie: Rząd luzuje część obostrzeń! Od 12 lutego kina i teatry ponownie otwarte

0
294
Oficjalnie: Rząd luzuje część obostrzeń! Kina i teatry ponownie otwarte
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

Od 12 lutego nastąpi otwarcie hoteli, kin i teatrów do 50 proc. obłożenia – poinformowali na piątkowej konferencji prasowej przedstawiciele rządu. Jakie inne obostrzenia również zostaną zniesione?

– Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy lepszą sytuację, jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji – powiedział prasowej Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

– Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny – dodał.

Od 12 lutego nastąpi otwarcie hoteli, teatrów i kin do 50 proc. obłożenia. Swoją działalność wznowią również baseny oraz stoki narciarskie. Będzie można również uprawiać sport na świeżym powietrzu.

– Wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych – powiedział premier.

– Podsumowując decyzje dotyczące kultury i sportu – otwieramy od 12 lutego, warunkowo na dwa tygodnie w reżimie sanitarnym, kina, teatry, filharmonie i opery przy warunku podstawowym – wypełnieniu do 50 proc. widowni i maseczkach. Otwieramy sport na zewnątrz, korty, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny. Apelujemy o odpowiedzialność – reżim sanitarny musi być bezwzględnie przestrzegany – przekazał minister kultury Piotr Gliński.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczej nadal zostaje zamknięta.

Adam Niedzielski powiedział, że ryzyko transmisji jest duże i to od nas będzie zależało, jakie decyzje zapadną w następnych tygodniach.

– Jeśli sytuacja będzie rozwijała się lepiej, to możliwe, że będą możliwe kolejne luzowania, ale od nas to wszystko zależy czy będziemy przestrzegać reżimu sanitarnego – dystans, dezynfekcja, maseczka – powiedział minister zdrowia.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments