Orędzie Andrzeja Dudy. Prezydent z apelem do ozdrowieńców

0
132
6 grudnia niedzielą handlową? Prezydent podjął decyzję
fot. Kancelaria Prezydenta
REKLAMA

– Chciałbym zwrócić się do wszystkich ozdrowieńców z apelem o oddawanie osocza. Sam zrobię to w najbliższych dniach po zakończeniu właściwych procedur medycznych – powiedział w środowym orędziu wygłoszonym z okazji Narodowego Święta Niepodległości prezydent Andrzej Duda.

– 102 lata temu spełniło się wielkie pragnienie pokoleń Polaków – państwo polskie wróciło na mapę świata. Polska odzyskała niepodległość! Urzeczywistniło się marzenie, za które wielu naszych rodaków zapłaciło najwyższą cenę – cenę własnego życia. Pamiętajmy o nich w tym wyjątkowym dniu – rozpoczął prezydent. – Cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, która całkowicie zmieniła nasze życie. Sytuacja jest bardzo poważna. Dziękuję wszystkim, którzy dzielnie znoszą ten trudny czas, przestrzegają zaleceń, nie narażają siebie i innych. Dzisiaj to wyraz patriotyzmu – dodał.

REKLAMA

– Czas pandemii to czas podejmowania trudnych, często niepopularnych decyzji. Jesteśmy już wszyscy bardzo zmęczeni wprowadzanymi obostrzeniami i ograniczeniami, odczuwamy niepewność, wiele osób martwi się o swoje firmy, miejsca pracy, przyszłość swoją i swoich najbliższych – powiedział prezydent. – W sytuacji nadzwyczajnej potrzebne są nadzwyczajne działania. Dla każdego z nas najważniejsze jest życie i zdrowie, dlatego zadaniem państwa polskiego jest dzisiaj zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obywatelom – dodał.

Prezydent podziękował całej służbie zdrowia i funkcjonariuszom służb mundurowych za ich zaangażowanie w czasie pandemii. – Jesteście Państwo naszymi bohaterami! – przekazał. – Wiem, co to znaczy zachorować na COVID-19. Szczęśliwie mam to już za sobą, podobnie jak tysiące moich rodaków, których określa się teraz mianem ozdrowieńców. Chciałbym zwrócić się do Państwa z apelem o oddawanie osocza. Sam zrobię to w najbliższych dniach po zakończeniu właściwych procedur medycznych. Także w ten sposób możemy wspólnie pomóc tym, którzy teraz przechodzą chorobę lub będą ją przechodzić w najbliższym czasie. Niech to będzie wyciągnięta w ramach naszej wspólnoty braterska dłoń – zaapelował prezydent, który odniósł się również do kwestii szczepionki na koronawirusa: – Zapewnienie jej naszym obywatelom to w tej chwili jedno z najważniejszych zadań państwa polskiego.

– Różnimy się między sobą, często bardzo mocno, ale wspólnie tworzymy nasz wspaniały kraj – Polskę. I tylko wspólnie możemy poradzić sobie z największymi wyzwaniami. Wiem, że razem pokonamy obecne trudności, tak jak robiliśmy to wielokrotnie w naszej historii – powiedział na koniec prezydent Andrzej Duda.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments