Pakiet Praw Kobiet. PO przedstawiło swoje stanowisko

0
101
Pakiet Praw Kobiet. PO przedstawiło swoje stanowisko
fot. Platforma Obywatelska/Facebook
REKLAMA

Platforma Obywatelska opowiedziała się za aborcją do 12. tygodnia ciąży. – W szczególnie trudnych sytuacjach, po konsultacji z psychologiem i lekarzem, to kobieta powinna podjąć osobistą decyzję – powiedziała Izabela Leszczyna.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa z udziałem posłów Platformy Obywatelskiej, którzy przedstawili swój Pakiet Praw Kobiet.

REKLAMA

– PiS przez ostatnie lata konsekwentnie odbierał Polkom godność i poczucie bezpieczeństwa, zabierając in vitro czy antykoncepcję awaryjną. Dziś proponujemy podstawowe zapewnienie praw kobietom. Nazwaliśmy je Pakiet Praw Kobiet – powiedziała Agnieszka Pomaska.

– Państwo musi zagwarantować edukację seksualną i dostęp do antykoncepcji, także awaryjnej, badania prenatalne, bezpłatny dostęp do in vitro i kompleksowe wsparcie w wychowywaniu niepełnosprawnych dzieci – przekazała Izabela Leszczyna.

– PiS zrujnował kompromis aborcyjny. Dlatego powinniśmy zawrzeć nową umowę społeczną, tak, by mogła ją zaakceptować większość społeczeństwa. To kobieta powinna podjąć tę osobistą decyzję, a prawo musi jej to umożliwić – dodała.

– Proponowane przez nas rozwiązania są po to, by decyzji o przerywaniu ciąży było jak najmniej. Najpierw musimy zapobiegać – powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz. – My, politycy, nie możemy zastępować sumienia kobiet. Kobieta musi mieć prawo do podjęcia decyzji w zgodzie ze sobą – dodała.

Obecny na konferencji Borys Budka pogratulował swoim partyjnym koleżankom i kolegom wypracowania stanowiska, które „stara się łączyć, a nie dzielić”.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments