Piłka ręczna. Uczestnik mistrzostw świata na dłużej w Tarnowie

0
66
Shuichi Yoshida przedłużył kontrakt
fot. Michał Stańczyk
REKLAMA

Grupa Azoty SPR Tarnów poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Shuichim Yoshidą. Japoński obrotowy jest jednym z największym odkryć tego sezonu PGNiG Superligi.

Szczypiornista z Kraju Kwitnącej Wiśni dołączył do tarnowskiego klubu w lutym 2020 roku. W dwunastu rozegranych spotkaniach tego sezonu zdobył 37 bramek – najwięcej na swojej pozycji w PGNiG Superlidze.

REKLAMA

– Zdecydowałem się na przedłużenie kontraktu, ponieważ Tarnów to doskonałe miejsce, w którym mogę zdobywać doświadczenie i nowe umiejętności w mojej sportowej karierze, która dopiero się rozpoczyna. W zespole chcę odgrywać ważną rolę, być aktywny i współtworzyć drużynę Grupy Azoty – powiedział Shuichi Yoshida.

– Bardzo cieszymy się jako klub, że Yoshida przedłużył z nami kontrakt o kolejne dwa sezony i będzie razem z nami podnosił swój poziom sportowy. Jest to młody zawodnik, który w szybkim tempie robi postępy. Jego niezwykłym atutem jest gra w ataku i obronie, a przy dzisiejszej piłce ręcznej jest to niezwykle ważne. Przy tym jest bardzo skuteczny. Nie boję się użyć stwierdzenia, że jest to jeden z wyróżniających się zawodników na tej pozycji w PGNiG Superliga – skomentował przedłużenie kontraktu z japońskim graczem prezes Grupy Azoty SPR Tarnów Krzysztof Mogielnicki.

Dziewiętnastoletni zawodnik przebywa obecnie w Egipcie, gdzie wraz ze swoją kadrą narodową bierze udział w mistrzostwach świata, które rozpoczęły się w środę. Japonia swój mecz rozegra w piątek (godz. 18:00) – przeciwnikiem będzie jeden z faworytów do końcowego triumfu – Chorwacja. Yoshida, choć jest najmłodszym zawodnikiem w swojej reprezentacji, ma niemałe szanse na regularne występy w turnieju.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o