Polski zespół z tarnowianinem w składzie górą w 24-godzinnym wyścigu!

16
344
REKLAMA

Polski zespół zwyciężył w internetowej grze iRacing 24h of Daytona. Jednym z członków triumfującej drużyny był tarnowianin Kacper Kwiatkowski.

iRacing 24h of Daytona to dwudziestoczterogodzinny wyścig, w którym co roku bierze udział wielu graczy z całego świata. W tegorocznych zawodach uczestniczyło blisko 2600 zespołów, a jednym z nich był RacingStreamers.pl – polska drużyna, którą tworzyli Jakub Nowak, Miłosz Węgrecki, Krystian Pęczek oraz pochodzący z Tarnowa Kacper Kwiatkowski. Polscy gracze okazali się najlepsi, nie dając żadnych szans swoim rywalom.

REKLAMA

Kacper przedstawił nam swoje wrażenia odnośnie całego wyścigu.

– Do jazdy wybraliśmy drugą najszybszą klasę samochodu dostępną na ten wyścig – GTE. Zdecydowaliśmy się na Porsche 911 RSR, które było drugim najszybszym autem w klasie. W kwalifikacjach pojechał Miłosz Węgrecki, który zrobił czas 1:40:169, co w rezultacie dało nam na starcie 7. pozycję w naszej klasie – mówi tarnowianin.

– Na początku wyścigu spadliśmy na 9. miejsce, jednak powolutku wyprzedzaliśmy pozostałe auta, aż dojechaliśmy do 2. pozycji. Na tym etapie mieliśmy 15 sekund straty do lidera, co jest dość dużą stratą. W nocy nasz główny rywal napotkał jednak na problemy, przez co wyprzedziliśmy go i odjechaliśmy mu na 50 sekund. Później mieliśmy już aż dwa okrążenia przewagi i gdy zyskaliśmy taki zapas czasu, to wiedzieliśmy, że jeżeli nie uszkodzimy samochodu, to osiągniemy nasz cel. Bardzo chcieliśmy wygrać, ponieważ byłoby nasze pierwsze zwycięstwo w wyścigach długodystansowych. Później dowiedzieliśmy się, że był to również pierwszy triumf Polaków w jakimkolwiek wyścigu na platformie iRacing.

Kacper jest wielkim fanem Formuły 1, a jego ulubionym kierowcą jest Holender Max Verstappen. – Bardzo podoba mi się jego styl jazdy i to, że nie boi się ryzykować – mówi. Tarnowianin wiąże duże nadzieje z iRacingiem, chociaż nie ukrywa, że z tyłu głowa ma nadzieję, że w przyszłości będzie mu dane rywalizować w rzeczywistych wyścigach. – Chciałbym w przyszłości utrzymywać się z bycia kierowcą właśnie w tej grze. Trzeba się postarać i cały czas trenować. A kto wie, może jakiś prawdziwy zespół mnie zauważy i będzie chciał mnie jako swojego kierowcę. Na razie trzeba się jednak skupić na tym, co jest tu i teraz i cały czas się rozwijać.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
16 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments