Alarm w brzeskim SOR

0
681
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Wczoraj wieczorem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Brzesku zgłosił się mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa. Z tego powodu SOR został wyłączony z działalności, a inni pacjenci w razie potrzeby byli kierowani do SOR w szpitalu bocheńskim. Dzisiaj odział ratunkowy w Brzesku jest ponownie czynny.

REKLAMA

Alarm spowodowała wizyta pacjenta, który narzekał na wysoką temperaturę i duszności. Problem wydawał się tym poważniejszy, że mężczyzna miał kontakt z osobą, która niedawno powróciła z Niemiec, gdzie znajdują się liczne ogniska zakażeń koronawirusem.
Zgodnie z obowiązującymi procedurami pacjent został przetransportowany karetką do oddziału chorób zakaźnych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie celem dalszego diagnozowania. SOR w brzeskim szpitalu został poddany dezynfekcji, przez co musiał być na kilka godzin wyłączony z działalności. Na ten czas jego obowiązki przejął oddział ratunkowy w Bochni.
Ponowie przypominamy, że każdy, kto zaobserwuje u siebie niepokojące objawy, które mogą sugerować zakażenie koronawirusem, powinien skontaktować się telefonicznie ze stacją sanepidu bądź udać się do najbliższego oddziału zakaźnego. Nie powinien natomiast zgłaszać się do zwykłego szpitalnego oddziału ratunkowego

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o