Autobusy MPK tylko dla mieszkańców Tarnowa

10
6371
MPK-zmiany
fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Od Nowego Roku transport zbiorowy na terenie gminy Tarnów, a także Pleśna i Lisia Góra będzie zorganizowany na nowych zasadach. Linie nr 208, 210, 213, 222, 224, 225, 227, 229 i 239 przestaną być obsługiwane przez autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie.

Pasażerowie korzystający z podmiejskich linii autobusowych obsługiwanych przez miejskiego przewoźnika muszą przygotować się na szereg zmian, które zaczną obowiązywać za pół miesiąca. – Zawarta została umowa z nowym przewoźnikiem, wstępnie na okres jednego roku, w której, co najistotniejsze, będą zachowane dotychczasowe linie autobusowe, trasy oraz obowiązujące obecnie rozkłady jazdy. Połączenia będą realizowane na dotychczasowych trasach, z wyłączeniem przystanków, na użytkowanie których nowy przewoźnik nie uzyskał zgody Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie – informują władze gminy Tarnów.

REKLAMA

Na innych zasadach odbywać się będzie także zakup biletów. – Przewoźnik wprowadzi nowe bilety jednorazowe z możliwością zakupu u każdego kierowcy. Bilety okresowe natomiast będą do nabycia w nowym punkcie sprzedaży w Tarnowie przy ulicy Pułaskiego 7 (Jordan Group Biuro Podróży). Dotychczasowe bilety jednorazowe i okresowe miejskiego przewoźnika MPK w Tarnowie nie będą respektowane od 1 stycznia 2021 – czytamy na oficjalnej stronie gminy Tarnów.

Przyczyną powyższych zmian jest brak porozumienia pomiędzy władzami miasta Tarnowa a sąsiednimi gminami. Samorządom nie udało się wypracować wspólnego porozumienia związanego z finansowaniem transportu zbiorowego.

Szerzej o problemie napiszemy w wkrótce.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
10 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments