Covid-19: coraz trudniejsza sytuacja w Tuchowie

0
3874
Tuchów-klasztor
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Jak podaje samorządowy portal Tuchów pl, łącznie już 55 osób w tej gminie ma pozytywne wyniki na obecność koronowirusa wywołującego chorobę covid-19.

REKLAMA

Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się co dzień, niestety, wciąż na niekorzyść. Potwierdzono 19 nowych zachorowań u redemptorystów w tuchowskim klasztorze; choruje już 31 zakonników. Wcześniej covid-19 stwierdzono też u prawie 20 sióstr józefitek w zakonie w Tuchowie.
Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa, poinformowała ponadto, że dwie osoby – pracownicy Publicznego Przedszkola oraz Szkoły Muzycznej I st. w Tuchowie także mają pozytywny wynik zakażenia koronawirusem. Odpowiednie służby zostały poinformowane o grupie osób, które miały potencjalny kontakt z tymi zakażonymi. Działania te koordynuje Powiatowa Stacja Saniatarno-Epidemiologiczna w Tarnowie.
Problem pojawił się wkrótce po uroczystościach bierzmowania w tuchowskiej świątyni. Wśród zakażonych są m.in. 14-letnie dziecko, uczestnik tych uroczystości, jego matka oraz organista kościelny. Ponieważ 31 maja mszę w kościele parafialnym w Ryglicach celebrował jeden – jak się później okazało – z zarażonych wirusem redemptorysta, kościół ten został zamknięty.
Decyzją władz samorządowych Tuchowa aż do odwołania nie będą odbywać się wtorkowe jarmarki w mieście, nieczynny też będzie płatny parking zlokalizowany obok ratusza.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o