Dodatkowe zajęcia prowadzone zdalnie

0
129
Dodatkowe zajęcia prowadzone są zdalnie |fot. materiały Gminnego Centrum Kultury w Żabnie
REKLAMA

Ośrodki kultury w regionie tarnowskim zdecydowały się na prowadzenie online zajęć dodatkowych, m.in. z nauki gry na instrumentach. Starają się też o fundusze na ten cel.
W czasie epidemii zamknięte są rozmaite instytucje kultury. Odwołano nie tylko koncerty czy spotkania, ale także wszystkie zajęcia dodatkowe. Pomocna okazuje się technika. Gminne Centrum Kultury w Żabnie zdecydowało się realizować część swojej działalności za pomocą Internetu. W sposób zdalny prowadzone są m.in. zajęcia z nauki gry na instrumentach. Instruktorzy, wykorzystując narzędzia internetowe, łączą się „na żywo” z dziećmi i prowadzą z nimi zajęcia. Swoją stronę internetową i profil na Facebooku, Gminne Centrum Kultury w Żabnie wykorzystuje do podtrzymywania kontaktu z użytkownikami. Zamieszczane są tutaj nie tylko informacje o ciekawych inicjatywach kulturalnych w Polsce i na świecie, ale i pomysły na aktywne i twórcze spędzanie wolnego czasu w domu. Jest to pomocne w prowadzeniu zajęć plastycznych w czasie epidemii. Gminne Centrum Kultury w Żabnie uruchomiło także kanał na platformie YouTube. Zamieszcza tam relacje z wydarzeń, które odbyły się w Żabnie.

REKLAMA

Na przeniesienie zajęć do sieci zdecydował się także Dąbrowski Dom Kultury. Zajęcia online z muzyki, czyli zdalne nauczanie gry na gitarze, prowadzi Łukasz Chmiel, muzyk związany z DDK. Są już chętni uczniowie, którzy chcą w ten sposób zachować ciągłość nauczania stacjonarnego w ramach szkółki muzycznej Dąbrowskiego Domu Kultury.
Dodatkowo DDK przygotowuje projekt realizowanych zdalnie warsztatów artystycznych z plastyki. Rozwój zajęć online zależy m.in. od otrzymania dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o którą placówka już wystąpiła. Zainaugurowano również cykl „Od szczegółu do ogółu – opowieści o przedmiotach”. Prowadzą go online przewodnicy z Ośrodka Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej. Materiały zamieszczane są w mediach społecznościowych administrowanych przez Dąbrowski Dom Kultury i Ośrodek Spotkania Kultur.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o