Dwoje  dzieci z koronawirusem, przedszkole zamknięte!

1
4030
REKLAMA

Gmina Borzęcin

REKLAMA

 

Od dzisiaj, 7 września przedszkole w Borzęcinie Górnym jest nieczynne. Ma to związek z tym, że wczoraj Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku poinformował o potwierdzeniu dwóch przypadków zakażenia koronawirusem u dzieci w wieku przedszkolnym, pozostających pod opieką Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Świętego Jana Pawła II w Borzęcinie Górnym. Z tego powodu kwarantanną może zostać objętych nawet kilkuset mieszkańców gminy. We wszystkich przedszkolnych oddziałach opiekę znajduje 80 dzieci.

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku prosi rodziców dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola w Borzęcinie Górnym, o pilne przesłanie na adres mailowy brzeskiej stacji – [email protected], następujących informacji:

– imię i nazwisko oraz nr PESEL każdej z osób zamieszkujących pod jednym adresem (w jednym budynku) z dzieckiem uczęszczającymi do wskazanej wyżej placówki przedszkolnej,

– nr telefonów dorosłych opiekunów i domowników dzieci z ww. grupy,

– adres poczty elektronicznej, na który Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku będzie przesyłał decyzje o nałożeniu kwarantanny, obejmującej wszystkie osoby z domowego środowiska, tj. dzieci uczęszczające do przedszkola oraz ich wszystkich domowników.

Równocześnie wszystkie osoby które pozostają w domowej z styczności z dziećmi uczęszczającymi do oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Świętego Jana Pawła II w Borzęcinie Górnym, od wczoraj zostały automatycznie objęte 10-dniową kwarantanną. Ulegnie ona wygaszeniu 14 września, o ile o konieczności jej ewentualnego wydłużenia nie przesądzą przesłanki medyczne czy też epidemiologiczne.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
informatorbrzeski

Proszę tak nie zżynać.