Gmina Żegocina wygrała „Bitwę o wozy”

0
183

Gmina Żegocina uzyskała najwyższą frekwencję wśród gmin województwa małopolskiego do 20 tysięcy mieszkańców i wygrała „Bitwę o wozy”. Frekwencja w jej przypadku wyniosła 75,67 proc. Oznacza to, że po dopełnieniu formalności, flotę tamtejszej OSP zasili nowy, średni wóz ratowniczo-gaśniczy.

Akcja „Bitwa o wozy” zakładała, że w każdym województwie gmina (do 20 tys. mieszkańców) z najwyższą frekwencją w wyborach otrzyma środki na sfinansowanie średniego wozu gaśniczego. Ostatecznie okazało się, że gminą w Małopolsce, która otrzyma nagrodę za wysoką frekwencję podczas I tury wyborów prezydenckich, jest Żegocina w powiecie bocheńskim. Frekwencja w tamtejszej gminie wyniosła aż 75,67 proc. Największym poparciem wśród mieszkańców gminy Żegocina cieszył się Andrzej Duda, który uzyskał 77,4 proc. Drugi był Krzysztof Bosak (7,71 proc.), a trzeci Rafał Trzaskowski (6,45 proc.)

Z okazji zwycięstwa w konkursie wójt gminy Żegocina, Wojciech Wrona wystosował do mieszkańców specjalne podziękowania:

Szanowni Państwo!

Mieszkańcy Gminy Żegocina już wiele razy pokazali, że potrafią się jednoczyć i solidaryzować w imię słusznej idei. To, czego dokonaliśmy w ubiegłą niedzielę ,świadczy o kolejnym wzorowo zdanym egzaminie ze społeczeństwa obywatelskiego. Wygranie „Bitwy o wozy” to zasługa wszystkich nas, którzy oddali swój głos podczas I tury wyborów prezydenckich i za to bardzo serdecznie każdemu dziękuję. Możemy być z siebie dumni! Chcę również podziękować Druhom Strażakom z jednostek OSP z naszej Gminy, a także Zarządowi Oddziału Gminnego ZOSP RP w Żegocinie za pełną mobilizację i zachęcanie do wzięcia udziału w akcji. Za każdym razem, kiedy wóz, który otrzymamy, wyjedzie na akcję ratując czyjeś życie lub dobytek, powinniśmy mieć świadomość, że mamy w tym swój udział. Raz jeszcze dziękuję.

 

Wśród gmin powiatu tarnowskiego największa frekwencja miała miejsce w gminie Tarnów i wyniosła 67,05 proc. Tuż za nią znalazła się gmina Rzepiennik Strzyżewski (66,04 proc.) i gmina Wierzchosławice (65,59 proc.). Najmniejsza frekwencja miała z kolei miejsce w Wietrzychowicach, gdzie do urn poszło 52,25 proc. osób uprawnionych do głosowania. Warto zaznaczyć, że obecnie urzędujący Prezydent RP, Andrzej Duda wygrał we wszystkich gminach powiatu tarnowskiego.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o