Konie w Odporyszowie czekają na pomoc

0
185
Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie |fot. materiały prasowe
REKLAMA

Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie uruchomiło internetową zbiórkę pieniędzy. Fundusze potrzebne są m.in. na zakup siana i słomy, zapewnienie opieki weterynarza. Centrum to, podobnie jak wiele innych miejsc w kraju, musiało zawiesić działalność.
W Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie koło Tarnowa jest 17 koni. To miejsce, z którego na co dzień korzystają dzieci z domu dziecka oraz młodzież z całego regionu. Prowadzone przez SIEMACHĘ centrum zarabia m.in. dzięki sprzedaży usług sportowych. Zawieszenie działalności na czas epidemii oznacza zdecydowanie mniejsze wpływy i tym samym mniej pieniędzy na podstawowe funkcjonowanie ośrodka, w tym na utrzymanie koni.

REKLAMA

Zwierzęta są pod dobrą opieką pracowników SIEMACHY, którzy każdego dnia karmią je, czyszczą, ujeżdżają, przygotowują do dalszej pracy, zapewniają opiekę weterynaryjną. Nie wiadomo na jak długo wystarczy pieniędzy i zapasów. Dlatego rozpoczęto internetową zbiórkę pieniędzy na utrzymanie koni w Odporyszowie. Pieniądze potrzebne są na zakup siana, słomy, owsa, opiekę weterynarza, kowala, a także opłatę za media, obsługę stajennego oraz wywóz nieczystości. Zbiórka prowadzona jest w ramach internetowej społeczności Ratujemy Zwierzaki.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o