Koronawirus w wojnickiej podstawówce

0
2221
szczepionka
REKLAMA

W Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu jeden z nauczycieli otrzymał pozytywny wynik na obecność COVID-19. Pomimo tego placówka będzie działać nadal w trybie stacjonarnym, a w zajęciach zdalnych uczestniczyć będzie jedynie kilka klas.

W związku z wynikiem pozytywnym COVID-19 u jednego z nauczycieli w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie i Organem Prowadzącym w przypadku SP im. św. Jana Kantego w Wojniczu została podjęta decyzja o wprowadzeniu zdalnego nauczania od 16.09.2020r. do 21.09.2020r. dla uczniów klas: 1a, 1b, 4a, 4b, trzech grup oddziałów przedszkolnych oraz wybranych uczniów ze świetlicy.

REKLAMA

Dyrektorka placówki, Dorota Wełna mówi, że nauczanie zdalne będzie organizowane wyłącznie u uczniów, którzy mieli kontakt z zakażonym nauczycielem. – Pragnę uspokoić, że podjęte działania mają charakter zapobiegawczy i nie noszą znamion kwarantanny. Pozostali uczniowie szkoły kontynuują naukę w sposób stacjonarny. Podjęta przez nas decyzja była uzgadniana z sanepidem, a także z Organem Prowadzącym. Jestem dyrektorem, którzy zarządza szkołą, ale sanepid jest instytucją, z którą w takich sprawach mam obowiązek się skontaktować i który pomaga mi podjąć ostateczną decyzję. Mając wszystkie ustalenia, określam sposób nauczania zgodnie z rozporządzeniem ministra i informuję o tym Kuratorium Oświaty.

Od wczoraj krążyły pogłoski, że obecność COVID-19 wykryto nie u jednego, a u dwóch nauczycieli wojnickiej podstawówki, jednak dyrektorka szkoły dementuje te informacje. – Pozytywny wynik na obecność koronawirusa ma tylko jeden nauczyciel naszej szkoły. Wszystkie kroki, które podejmujemy, wiążą się z zapewnieniem odpowiedniego bezpieczeństwa naszym uczniom – dodaje Dorota Wełna.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments