Mieszkańcy boją się o swoje zdrowie

0
275
Królówka
Zdjęcie nadesłane przez mieszkańców Królówki.
REKLAMA

Na jednej z posesji w Królówce, w gminie Nowy Wiśnicz, od początku listopada ubiegłego roku znajduje się kilkadziesiąt beczek z nieznaną zawartością. Mieszkańcy apelują do gminnych władz, prokuratury i inspektorów ochrony środowiska o zlikwidowanie, niebezpiecznego ich zdaniem składowiska, na razie bezskutecznie.

REKLAMA

– Wokół budynku znajduje się kilkadziesiąt beczek o pojemności tysiąc litrów każda, nie wiemy, ile jeszcze stoi ich wewnątrz. Wejście na teren posesji w żaden sposób nie zostało zabezpieczone, człowiek lub zwierzę może tam wejść i uszkodzić beczki. Niepokoi nas także fakt, iż w miarę upływu czasu może dojść do samoistnego ich rozszczelnienia i wydostania się toksycznych substancji na zewnątrz. Boimy się o swoje zdrowie, na razie znikąd nie otrzymaliśmy żadnej pomocy – skarżą się mieszkańcy Królówki.
Z jednego z pism, jakie otrzymali od burmistrz Nowego Wiśnicza, Małgorzaty Więckowskiej wynika, że ma ona informacje o zawartości beczek, jednak… nie może ich udzielić mieszkańcom w związku z toczącym się w tej sprawie postępowaniem administracyjnym.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o