Mieszkańcy Powiśla walczą o kolej

1
451
Mieszkańcy Powiśla nadal mają nadzieję na przywrócenie połączeń kolejowych do Dąbrowy Tarnowskiej i Szczucina. | fot. Paweł Topolski

Jak informujemy w bieżącym papierowym wydaniu TEMI, w artykule pt. „Ostateczny koniec „szczucinki”, szansa na reaktywację jedynej linii kolejowej przebiegającej przez Powiśle Dąbrowskie znowu zmalała. Rządowe plany związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego wprawdzie przewidują budowę linii kolejowej łączącej nowe lotnisko m.in. z Buskiem, Tarnowem czy Nowym Sączem, jednak omijają Szczucin i stolicę powiatu dąbrowskiego.

REKLAMA

„Mimo, iż część oryginalnej „szczucinki” nie wejdzie w przebieg głównej linii do CPK, wciąż ma ona rację bytu i szansę na efektywne wykorzystanie. Magistralna „szprycha nr 7” szansę na duży ruch pasażerski będzie miała bowiem tylko wtedy, gdy zostanie zasilona potokami podróżnych, dowiezionych lokalnym transportem zbiorowym z mniejszych miejscowości. Taką rolę spełnić może właśnie „szczucinka”, która w roli lokalnej linii dowozowej stanowiłaby najwygodniejszy i najbezpieczniejszy środek transportu, umożliwiający szybkie i wygodne dotarcie do centrów przesiadkowych na nowej magistrali. – przekonują miłośnicy linii nr 115, relacjonujący na bieżąco na swojej stronie Facebook PLK 115 – „Szczucinka” informacje o wydarzeniach związanych z jedynym, przebiegającym przez Powiśle szlakiem kolejowym.
Lokalni działacze wraz z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, zachęcają mieszkańców do udziału w konsultacjach na stronie internetowej konsultacje.cpk.pl, gdzie każdy zainteresowany może zgłaszać uwagi również do korytarzy nowych linii kolejowych, które mają zostać zrealizowane w ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Każda osoba ma możliwość wyrażenia swojej opinii i przesyłania uwag, jakie wskazywałyby na potrzebę przywrócenia linii kolejowej przebiegającej przez Dąbrowę Tarnowską i Szczucin. Konsultacje potrwają jeszcze do 10 marca.
Szczegółowe informacje i propozycje treści uwag znajdziecie m.in. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
STARY WIARUS Z RYNKU

Za moich czasów pamiętam jak Szczucinka jechała .Parowóz i wagony bukówki skansen teraz,później jechały dizle , Przed wyborami do parlamentu był Kamysz i mówił w Żabnie jeżeli wejdę do sejmu załatwię że Szczucin Tarnów znów pojedzie Jak widać Kamysz jest w sejmie i dalej pieprzy głodne kawałki bo chce zostać prezydentem kłamca