Nie chcą u siebie telefonicznego masztu

0
228
Maszt
REKLAMA

Ponad 400 mieszkańców z Szarwarku, Nieczajnej Górnej i Luszowic podpisało się pod skierowanym do burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej protestem, w którym sprzeciwiają się usytuowaniu w sąsiedztwie ich domów telefonicznego masztu. Obawiają się o swoje zdrowie i zapowiadają, że jeśli włodarz gminy zgodzi się na budowę, wystąpią o odszkodowanie za utratę wartości ich działek.

REKLAMA

– Część naszej gminy znajduje się poza zasięgiem komórkowej telefonii, tak dzieje się między innymi w Szarwarku, na co mieszkańcy wielokrotnie się skarżyli. Burmistrz wystąpił więc z pismem do kilku operatorów, aby problem ten rozwiązać. Miesiąc temu otrzymaliśmy propozycję od przedstawicieli firmy Play, którzy są zainteresowani usytuowaniem masztu w Szarwarku. Ludzie szybko się o tym dowiedzieli i rozpoczęli protest – mówi sekretarz gminy Stanisław Ryczek.
Właściciele nieruchomości sąsiadujących z działką, na której planowana jest budowa masztu zdecydowanie sprzeciwiają się inwestycji. – Planowana inwestycja budzi wśród mieszkańców ogromny niepokój w zakresie negatywnego oddziaływania na zdrowie i życie osób zamieszkujących pobliskie tereny. Możemy zostać narażeni na utratę zdrowia i życia, a to stanowi rażące naruszenie wolności i praw zawartych w Konstytucji RP – napisali mieszkańcy do burmistrza.
Więcej w jutrzejszym papierowym wydaniu TEMI.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o