Niewybuch w lesie

0
155
Niewybuch w leśnictwie Bistuszowa
fot. Nadleśnictwo Gromnik
REKLAMA

W leśnictwie Bistuszowa natrafiono na niewybuch pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. O niebezpiecznym znalezisku leśniczy natychmiast powiadomił Straż Leśną i odpowiednie służby.

W ubiegłym tygodniu w trakcie prowadzenia prac leśnych natrafiono na niewybuch. W wyniku dalszych działań podjętych przez przybyłe na miejsce zdarzenia służby, znaleziono kolejny pocisk. – O niebezpiecznym przedmiocie leśniczy natychmiast powiadomił Straż Leśną oraz odpowiednie służby. Na miejscu pojawił się patrol policji, który wraz z leśnikami zabezpieczył wskazane miejsce niewybuchu. W wyniku dokładnej lustracji terenowej, przeprowadzonej przez służby wojskowe, zlokalizowano dwa groźne pociski. – czytamy w komunikacie Nadleśnictwa Gromnik. Niebezpieczne znaleziska zostały usunięte przez saperów z Rzeszowa.
Nadleśnictwo Gromnik apeluje, by podczas leśnych przechadzek zachować ostrożność, a w przypadku natrafienia na zagrażające życiu „pamiątki” z przeszłości, niezwłocznie powiadomić miejscowe nadleśnictwo.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o