Nowe karetki dla Małopolski

0
152
karetka
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
REKLAMA

Do małopolskich szpitali wkrótce trafią nowe karetki. W pełni wyposażone w specjalistyczny sprzęt medyczny i informatyczny ułatwią pomoc również osobom zarażonym koronawirusem. Pojazdy dla małopolskich pacjentów zostaną kupione w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

REKLAMA

Wszystkie karetki będą kupione przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, które rozdysponuje ambulanse do poszczególnych jednostek. Dwa pierwsze pojazdy wraz z pełnym wyposażeniem trafiły już do dwóch krakowskich szpitali – Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. Wkrótce nowe samochody trafią także do innych małopolskich szpitali, w tym do Tarnowa (2 pojazdy), Dąbrowy Tarnowskiej (1 pojazd), Bochni (1 pojazd) i Brzeska (1 pojazd).
– Na pakiet medyczny Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej przeznaczono 120 mln zł z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz wkładu z budżetu centralnego. W ramach pakietu 45 szpitali i jednostek zdrowia z Małopolski poza karetkami otrzyma między innymi sprzęt medyczny, środki ochrony osobistej, urządzenia i środki do dezynfekcji, aparaturę do wyposażenia laboratoriów, czy testy na badania SARS-COV-2. Inwestycja jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – czytamy w komunikacie prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Dodajmy, że zamówienie zbiorcze na karetki zostało złożone przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe już 3 kwietnia 2020 roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o