Nowe Żukowice: Czteroosobowa rodzina w pożarze straciła wszystko, teraz proszą o pomoc!

0
301
Nowe Żukowice pożar domu
fot. OSP Nowe Żukowice
REKLAMA

Dla rodziny z Nowych Żukowic ósmy września stał się dniem tragicznym, ponieważ ogień strawił ich dotychczasowy dobytek. Jedyną nadzieją dla nich mogą być zorganizowane zbiórki.

Mieszkańcy domu przeżyli sceny jak z dramatu. Najpierw ogniem zajęło się piętro, a później poddasze i dach. Na szczęście w porę udało się domownikom opuścić budynek i podczas zdarzenia nie było żadnych ofiar, jednak jedna osoba zasłabła i była potrzebna interwencja pogotowia ratunkowego. Jak do tej pory nie są znane przyczyny pożaru.

REKLAMA

Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny, a udział w niej brało kilka zastępów straży pożarnej, w tym ochotnicy ze Starych i Nowych Żukowic oraz PSP w Tarnowie. Zakończenie działań nastąpiło dopiero po godz. 19.

W godzinach wieczornych sołtys Nowych Żukowic zaapelowała o pomoc dla poszkodowanych: „Drodzy Mieszkańcy! Dziś w naszej Miejscowości doszło do pożaru domu rodzinnego. Niestety, straty są poważne i proszę jako sołtys o wsparcie tejże 4-osobowej rodziny. Nie ma małych dzieci. Jest dziewczyna w ciąży. W pierwszej kolejności musimy zapewnić rodzinie odzież i artykuły pierwszej potrzeby: odzież dla mężczyzny – w rozmiarze XL, XXL, kobiety – L, XL, pościel, ręczniki, środki czystości, worki, wszystko co potrzebne w domu, kuchni itd. Spaliło się wszystko. Osoby chcące włączyć się w pomoc proszę o kontakt ze mną bezpośrednio pod nr telefonu: 603765650. Proszę udostępniać post .Dam znać, kiedy będziemy potrzebowali osoby chętnej do posprzątania pogorzeliska. Wsparcie finansowe jak najbardziej potrzebne. Prosimy o każdą pomoc. Tym bardziej, że głową rodziny jest pan, który jest osobą niepełnosprawną, a w pożarze stracił protezę nogi i wózki inwalidzkie. Dzięki za wsparcie i dobre serce.”

Przekazywać pieniądze można na portalu zrzutka.pl

Gmina udostępniła pogorzelcom mieszkanie zastępcze, do czasu aż uda im się odbudować swój dom. Teraz muszą czekać, dopóki nadzór budowlany nie podejmie decyzji o tym, w jakim stopniu nieruchomość będzie nadawała się do użytku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o