O współpracy między rządem a samorządem

0
287
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

W gminie Tarnów gościł prezydent RP Andrzej Duda. Spotkanie z samorządowcami odbyło się na stadionie sportowym w Woli Rzędzińskiej, wybudowanym dzięki finansowemu wsparciu z ministerstwa sportu.
W środę, 27 maja, gminę Tarnów odwiedził prezydent Andrzej Duda. Wizyta miała związek z przypadającym dziś Dniem Samorządu Terytorialnego. Spotkanie z samorządowcami odbyło się na Gminnym Stadionie Sportowym w Woli Rzędzińskiej. Obecni byli m.in. starosta tarnowski Roman Łucarz, burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

REKLAMA

Nowoczesny stadion piłkarski z murawą na poziomie ekstraklasy został otwarty w grudniu ubiegłego roku. Budowę stadionu sfinansowano z budżetu gminy Tarnów oraz pieniędzy pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że Wola Rzędzińska jest przykładem tego, co może przynieść dobre współdziałanie lokalnego samorządu z rządem w pozyskiwaniu funduszy na inwestycje.
Z kolei wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł mówił, że Wola Rzędzińska i cała gmina rozwija się w sposób nowoczesny, zachowując i kultywując równocześnie tradycję i historię. Dzięki funduszom zewnętrznym we wsi wybudowano stadion piłkarski, przedszkole i żłobek, zrewitalizowano również centrum miejscowości.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments