Patrol tarnowskiej „drogówki” zatrzymał porywacza 12-latki

0
207
KMP Tarnów
fot. KMP Tarnów
REKLAMA

19 kwietnia około godz. 16.30 andrychowska policja została powiadomiona o rzekomym porwaniu 12-letniej dziewczynki narodowości romskiej. Policjanci ustalili, że nastolatka odjechała spod bloku samochodem z angielską rejestracją. Z ustaleń wynikało również, że dziewczynka korespondowała z mężczyzną narodowości romskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego.

REKLAMA

W celu szybkiego zatrzymania sprawcy zorganizowano punkty blokadowe i powiadomiono służby graniczne. W działaniach wzięło udział 100 funkcjonariuszy z Wadowic, Tarnowa i Krakowa.
Półtorej godziny po zgłoszeniu, podczas obserwacji odcinka autostrady A4 w rejonie węzła Bochnia, patrol tarnowskiej „drogówki” zatrzymał podejrzany samochód na terenie węzła autostradowego w Brzesku. Kierującym był 15-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, a w pojeździe znajdowała się zaginiona nastolatka. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka w Krakowie, obecnie jest do dyspozycji Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 12-latka, cała i zdrowa, wróciła do domu. Z przeprowadzonych czynności wynika, że nastolatkowie poznali się w internecie i utrzymywali ze sobą kontakt. W dniu rzekomego porwania byli umówieni na spotkanie. Chłopak wziął samochód wujka i postanowił zabrać do siebie 12-latkę.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o