Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie tarnowskim

0
786
Fot. Canva
REKLAMA

Zmarła 91-letnia pensjonariuszka Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie, która była zakażona koronawirusem. Kobieta jest pierwszym przypadkiem śmiertelnym w wyniku COVID19 w powiecie tarnowskim.

REKLAMA

– Kobieta miała liczne choroby dodatkowe, jej organizm był bardzo osłabiony, więc to również przyczyniło się do jej śmierci – mówi Roman Łucarz, starosta tarnowski. – 91-latka jest pierwszą ofiarą śmiertelną w wyniku COVID19 w naszym powiecie. Obecnie liczba osób zarażonych koronawirusem w powiecie tarnowskim przekroczyła już liczbę 100, jednak aż blisko 90 przypadków dotyczy samego Tuchowa.

Z informacji przekazanych przez starostwo powiatowe wynika, że stan zdrowia chorych na COVID19 w podtarnowskiej gminie na razie się nie pogarsza. Większość zarażonych koronawirusa przechodzi w sposób łagodny. W przypadku gminy Tuchów, aż 37 przypadków infekcji SARS-CoV-2 dotyczy ojców redemptorystów z tamtejszego klasztoru. Testy na koronawirusa przeszli również zakonnicy z Lubaszowej, ale w ich przypadku wyniki były negatywne. Na COVID19 choruje również 25 sióstr józefitek opiekujących się seniorami w Domu Pogodnej Jesieni oraz 10 pensjonariuszy ośrodka. Pozostali zarażeni koronawirusem to osoby świeckie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o