Pierwszy ozdrowieniec w Tuchowie

1
501
Tuchów
REKLAMA

Do Tuchowa powróciła pierwsza osoba, która zwalczyła koronawirusa. Jest nią 71-letni redemptorysta, który przez ostatnie dni przebywał w szpitalu zakaźnym w Krakowie, jednak wczoraj został wypisany z negatywnymi testami na COVID19. Obecnie w podtarnowskiej gminie zarażonych jest 35 osób.

REKLAMA

„Mamy w gminie Tuchów pierwszego ozdrowieńca, jest nim 71-letni redemptorysta. Druga pozytywna wiadomość jest taka, że od kilku dni nie zanotowaliśmy nowych zakażeń wśród mieszkańców i w obu ogniskach, tj. w klasztorze i Domu Pogodnej Jesieni. Serdecznie dziękuję mieszkańcom gminy Tuchów za odpowiedzialne podejście do zagrożenia i stosowanie zasad bezpieczeństwa, bo między innymi taka właśnie postawa pozwoliła szybko opanować sytuację” – napisała na Facebooku burmistrz Tuchowa, Magdalena Marszałek.

71-letni redemptorysta, który powrócił do Tuchowa, czuje się dobrze, jednak w związku z zaleceniami służ, przez najbliższe dni będzie jeszcze przebywał oddzielnie.

Nadal nie zdecydowano się na ponowne otwarcie Bazyliki w Tuchowie, gdzie w sąsiadującym klasztorze przebywają zakażeni koronawirusem zakonnicy. Miało to nastąpić wczoraj po dezynfekcji i w porozumieniu ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie, ale ze względu na obawy mieszkańców redemptoryści zdecydowali o przesunięciu otwarcia kościoła dopiero na 1 lipca o godz. 18.00.

W Tuchowie koronawirusem nadal zarażone jest 35 osoby.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
80 latek

wszystkie religie to sciema