Policja wchodzi do… kościołów

1
1434
fot. KMP w Tarnowie

Policjanci z Tarnowa rozpoczęli kolejne działania profilaktyczne skierowane do najstarszych mieszkańców naszego powiatu. Przez najbliższy miesiąc funkcjonariusze odwiedzą wszystkie kościoły, by po niedzielnych mszach spotkać się z seniorami i wręczyć im materiały edukacyjne dotyczące oszustw, na jakie są narażeni.

Tarnowscy policjanci tłumaczą, że taka akcja to konieczność, ponieważ dzisiejsza rzeczywistość niesie dla najstarszej grupy społecznej szereg zagrożeń ze strony przestępców. Osoby starsze pozostają łatwym celem dla wszelkiego rodzaju oszustów, naciągaczy czy złodziei, którzy bez skrupułów pozbawiają dorobku ich życia.
Przygotowane przez tarnowskich funkcjonariuszy 20 tysięcy mini poradników „Bezpieczny senior, czyli jak nie dać się oszukać”, sfinansowanych z pieniędzy Starostwa Powiatowego w Tarnowie, już trafiło do pierwszych odbiorców. Pozostałe egzemplarze będą rozdawane przez najbliższy miesiąc zaraz po niedzielnych mszach w kościołach w powiecie tarnowskim.
W poradnikach będzie można znaleźć opisy poszczególnych przestępstw, praktyki stosowane przez nieuczciwych sprzedawców proponujących np. niższe rachunki za prąd, gaz czy telefon, a także praktyczne wskazówki jak postępować, aby uniknąć zagrożenia.

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Jacek

Policja roznosi ulotki. Może sobie z tym zadaniem poradzą…