Policjanci ostudzili emocje braci i zabezpieczyli 45 krzaków konopi indyjskich

0
209
policja
REKLAMA

Policjanci z komisariatu w Tuchowie przyjęli zgłoszenie od mieszkanki gminy Szerzyny. Kobieta prosiła o pomoc funkcjonariuszy w rozdzieleniu szarpiących się ze sobą braci. Interwencja nie tylko ostudziła emocje rodzeństwa, ale także doprowadziła do zabezpieczenia 45 krzaków konopi indyjskich.

REKLAMA

Kiedy patrol dotarł na miejsce, emocje już opadły i nie było kogo rozdzielać. Jednak uwagę policjantów przykuło podejrzane zachowanie 23-letniego syna zgłaszającej, który podczas zbliżania się radiowozu do domu, nerwowo biegał tam i z powrotem, od zabudowań na łąkę. Podczas przeszukania okolicy policjanci zabezpieczyli 45 doniczek z konopiami indyjskimi. W trakcie interwencji młodzi ludzie zaatakowali stróżów prawa, obrażając ich wulgaryzmami. Posunęli się nawet do szczucia psem, masywnym owczarkiem niemieckim, którego spuścili z uwięzi.
Interwencja u plantatorów konopi zakończyła się zatrzymaniem i zarzutami. Za nielegalną uprawę, czynną napaść, znieważenie policjantów i wpływanie przemocą na ich czynności krewkim braciom grozi nawet do 8 lat więzienia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o