Potężny pocisk artyleryjski w Bobrownikach Wielkich

0
136
Pocisk wykopany w Bobrownikach Wielkich | fot. materiały prasowe Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie
REKLAMA

W ostatni dzień sierpnia podczas pracy w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich wykopano potężny niewybuch. To pocisk artyleryjski armatohaubicy.

 

REKLAMA

W miniony poniedziałek, 31 sierpnia, tuż po godzinie 13 operator dużej koparki kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich wykopał potężny niewybuch. Na miejsce wezwano policjantów z Żabna oraz zespół minersko-pirotechniczny z Tarnowa. O odkryciu zostali powiadomieni również saperzy z Rzeszowa, którzy po otrzymaniu zgłoszenia niemal natychmiast zjawili się w Bobrownikach. To oni określili niewybuch jako pocisk artyleryjski armatohaubicy kalibru 300 milimetrów, długości 1200 milimetrów. Promień rażenia to ok. 500 metrów.

Pocisk został wykopany na terenie kopalni, a w pobliżu nie ma żadnych zabudowań, nie było więc konieczności przeprowadzenia ewakuacji. W godzinach popołudniowych pocisk został zabezpieczony przez saperów i wywieziony na poligon, gdzie został bezpiecznie zneutralizowany.

To największy niewybuch odnaleziony w regionie tarnowskim w ostatnich latach. Policjanci przypominają o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów – nie należy samodzielnie dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Można tylko oznaczyć miejsce znaleziska i wezwać policję.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o