Rośnie liczba bezrobotnych w powiecie brzeskim

0
118
PUP Brzesko
fot. PUP Brzesko
REKLAMA

W kwietniu wzrosła liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Brzesku, dyrektor Andrzej Mleczko wyjaśnia, że może mieć to związek z ogłoszonym stanem pandemii. To, czy faktycznie bezrobocie wzrośnie, wiadomo będzie dopiero w przyszłym miesiącu.

REKLAMA

– Na koniec ubiegłego roku bez pracy pozostawało 1693 osoby, w styczniu 2020 roku liczba ta podniosła się do 1800, jednak od wielu już lat daje się zauważyć, że początek każdego roku przynosi przyrost bezrobocia. W lutym mieliśmy zarejestrowanych 1867 osób, w marcu było ich 1839, zaś w kwietniu 1969 – wylicza dyrektor brzeskiego PUP, Andrzej Mleczko.
Na razie, jak wyjaśnia dyrektor, nie widać drastycznego wzrostu liczby bezrobotnych w związku z zamrożeniem gospodarki, bo wielu przedsiębiorców korzysta z tak zwanej tarczy antykryzysowej, dzięki której mogą otrzymać między innymi dopłaty do pensji pracowników. Do tej pory w ramach tarczy przedsiębiorcom z terenu powiatu brzeskiego wypłacono 17 milionów złotych.
– Liczymy się z tym, że kiedy skończy się pomoc państwa, część przedsiębiorców zdecyduje się na zwolnienia swoich pracowników, inni likwidować mogą firmy. Spodziewamy się, że wtedy bezrobocie może wzrosnąć. Już dane za maj wskażą, jaka będzie jego skala – dodaje Andrzej Mleczko.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o