Samorządy gaszą uliczne oświetlenie

1
186
Oświetlenie uliczne
REKLAMA

Wójt Borzęcina podjął decyzję o wyłączeniu ulicznego oświetlenia w godzinach nocnych – od 23.30. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazane zostaną na pomoc lokalnym przedsiębiorcom. Na podobny krok najprawdopodobniej zdecyduje się także samorząd Brzeska.

REKLAMA

Jak wyjaśnia włodarz gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak, w czasach narodowej kwarantanny, gdy mieszkańcy w ciągu nocy pozostają w domach, wyłączenie ulicznego oświetlenia nie będzie uciążliwe. – Kryzys związany z pandemią koronawirusa odbije się na wpływach do gminnej kasy, dlatego zmuszeni jesteśmy wprowadzić oszczędnościowe działania. Część pieniędzy trafi do lokalnych przedsiębiorców. Właściciele firm, które ograniczyły lub zawiesiły swoją działalność na trzy miesiące, zwolnieni będą z lokalnego podatku. Firmom, które przedstawią stosowne dokumenty i udowodnią, że straciły więcej niż połowę dochodów, odroczymy płatności podatków do końca września. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy wynajmują lub dzierżawią od gminy lokale mogą liczyć na obniżenie czynszów – mówi wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak.
Najprawdopodobniej na podobny krok zdecyduje się także brzeski samorząd. Na swoim oficjalnym internetowym portalu zamieścił ogłoszenie, że w najbliższych dniach planowane jest skrócenie czasu oświetlania ulic. Lampy będą się palić do godziny 23.30. – W związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami w zakresie przemieszczania się, mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, jak również z prognozowanym znacznym spadkiem dochodów gminy z tytułu podatków lokalnych oraz udziałów we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) i podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), urząd miejski informuje, że w najbliższych dniach planowane jest ograniczanie w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego – przeczytać można w informacji zamieszczonej na www.brzesko.pl

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
1 Komentarz
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments