Tydzień w oczekiwaniu na termin – zatkały się punkty poboru wymazu w Tarnowie i Tuchowie

2
1708
Szpital
Fot. Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie
REKLAMA

Coraz trudniejsza sytuacja związana z pandemią dotyczy także mobilnego punktu poboru wymazów w Tarnowie. Czas oczekiwania na badania zaczyna się niepokojąco wydłużać.

Jak informowaliśmy, 21 września przy Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza powstał punkt poboru materiału do badań pod kątem obecności koronawirusa. Przyjmowani są tam wszyscy pacjenci, którzy otrzymali skierowania od swoich lekarzy w ramach NFZ.
Na początku nie było problemów z badaniami, ale wraz narastaniem epidemii zaczęły się kłopoty. Dzisiaj rano zatelefonowaliśmy do punktu, pytając o możliwość przyjęcia do analizy wymazu. W rejestracji odpowiedziano nam, że trzeba czekać… tydzień, do 22 października. To najbliższy termin, w którym moglibyśmy się zgłosić!
Sytuacja mocno się skomplikowała, ale czy tak trudno było przewidzieć, że w obliczu szybko postępującego zagrożenia Tarnów i powiat, w których mieszka ponad 300 tys. mieszkańców, będą wymagały dodatkowych tego typu punktów medycznych? O takiej konieczności mówiła już znacznie wcześniej podczas sesji Rady Miejskiej Krystyna Mierzejewska, lekarka i radna, w tej sprawie apelują też placówki medyczne w mieście. Kilka dni temu Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka małopolskiego oddziału NFZ w Krakowie, powiedziała w Radiu Kraków, że jeśli zajdzie potrzeba uruchomienia w Tarnowie drugiego punktu poboru wymazów, to Fundusz podejmie starania o jego zorganizowanie. Do dzisiaj jednak wszystko pozostaje po staremu.
Chcieliśmy się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja w drugim w powiecie punkcie mobilnym w Centrum Zdrowia w Tuchowie. Tam powiedziano nam, że trzeba czekać do środy, 21 października, czyli też bez mała tydzień.
Mamy informacje, że liczni pacjenci, którzy mają skierowania od lekarzy, znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. Jedna z osób z personelu krótko oceniła to, co się obecnie dzieje: – Jesteśmy tym wszystkim coraz bardziej przerażeni…

REKLAMA
REKLAMA

2
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
2 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Urszula

W żadnej aptece nie można kupić szczepionki na grypę !

Alfonso

Czyli chorujesz 5 dni po kontakcie, wysyłają Cie po 2 teleporadach na badanie (kolejne 5-6dni), później czekasz na badanie 7 dni i zgaduje ze wynik też nie “od ręki” tylko kolejne 2-3. I tym sposobem wpadasz w kwarantanne mimo ze juz jest szansa ze chroba jest na końcówce. Gratuluje. Mój kraj taki piękny…