V Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wierzchosławicach

0
439

6 marca w Wierzchosławicach odbędzie się V Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc. płk. Adama Boryczki. Każda osoba, która zdecyduje się na udział w tym wydarzeniu, otrzyma okolicznościową koszulkę, a po ukończonym biegu pamiątkowy medal. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice.

Już w najbliższy piątek, o godz. 20, spod budynku Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach wystartuje V Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem imprezy jest uczczenie pamięci żołnierzy wyklętych w sposób sportowy. Tegoroczne wydarzenie składać się będzie z dwóch części – przemarszu Nordic Walking na 6 km oraz biegu na 10,311 km, symbolizującego liczbę dni, które upłynęły od dnia 06.09.1939 r., kiedy Adam Boryczka, późniejszy Cichociemny wyszedł z rodzinnego domu w Wierzchosławicach na wojnę, do dnia 29.11.1967, w którym opuścił komunistyczne więzienie. Jak informują organizatorzy, po zakończonej imprezie każdy uczestnik dostanie ciepły posiłek regeneracyjny. Po zakończeniu sportowych rywalizacji nastąpi nagrodzenie zwycięzców. Dodajmy, że w organizowanym biegu wezmą także udział żołnierze Wojska Polskiego.
Nadal trwa rejestracja zawodników. Rezerwacji można dokonać za pośrednictwem strony: www.dostartu.pl, gdzie znaleźć można także szczegółowe informacje organizacyjne.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o