W Pogórskiej Woli pielęgnują tradycję

1
97
Kapliczka Pogórska Wola
fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Przydrożne kapliczki od setek lat skłaniają nas do refleksji i modlitwy. Niektóre obiekty to prawdziwe perełki, z którymi wiążą się długie historie. W Pogórskiej Woli, na Wielkim Polu, mieszkańcy z własnych pieniędzy odnowili liczącą 120 lat kapliczkę.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Pogórskiej Woli, na Wielkim Polu przy drodze powiatowej odnowiona została kapliczka Matki Boskiej Królowej Świata. Obiekt ten został wzniesiony w 1900 roku.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że mieszkańcy wsi bezinteresownie odnowili kapliczkę z własnych pieniędzy i to nie pierwszy już raz. Zakupili farby, wyczyścili, uzupełnili ubytki, odmalowali, uprzątnęli teren przyległy do obiektu.

REKLAMA

– Cieszy nas fakt, iż w naszej gminie są takie osoby, które bezinteresownie, bez żadnych korzyści finansowych potrafią się zmobilizować, znaleźć czas w pędzie życia na tego typu inicjatywy. Działania takie nie tylko poprawiają estetykę i porządek przestrzeni publicznej, ale również pozwalają uchronić przed zniszczeniem obiekty, które posiadają swoją historię, tradycję – po to, aby nie zostały zapomniane i pozostały dla przyszłych pokoleń – czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy w Skrzyszowie.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Norbert

120 letnia kapliczka powinna być pod opieką konserwatora zabytków i jeśli odnawiana to tylko fachowo. Malowanie jej emulsją czy farbami olejnymi z Castoramy to barbarzyństwo.