W Szczucinie otwarto klub dla seniorów

0
203
fot. Urząd Miasta i Gminy Szczucin

2 marca w Szczucinie otwarto klubu „Senior Plus”. Budynek, w którym utworzono nowe miejsce spotkań dla mieszkańców, po remoncie został pozbawiony barier architektonicznych oraz wyposażony w udogodnienia ułatwiające funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym.

Klub „Senior plus” daje osobom starszym możliwość komfortowego spędzania wolnego czasu, korzystania z oferty prozdrowotnej, obejmującej także usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej i rekreacyjnej. W placówce znajduje się pomieszczenie ogólnodostępne, pełniące funkcję sali spotkań, wyposażone w stół, krzesła i sofę. Seniorzy do dyspozycji mają także aneks kuchenny, toaletę i szatnię. Uczestnicy klubu znajdą w nim również specjalnie wydzielone pomieszczenie z prasą, sprzętem RTV oraz orbitrekiem.
Gmina Szczucin na utworzenie Klubu Seniora otrzymała 112 564 zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a cały koszt realizacji zadania wraz z wyposażeniem wyniósł 144 904 zł. Udział własny gminy to 32 340 zł.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o