Wojna kiboli na autostradzie

0
255
kibole - ustawka kiboli
fot. twitter
REKLAMA

To była regularna bitwa, do której stanęły dwie grupy kiboli. Jak pokazują zamieszczone przez świadków nagrania i zdjęcia, w ostatnią sobotę na autostradzie A4 niedaleko Brzeska, mężczyźni brutalnie okładają się pięściami i kopią. Dochodzenie w sprawie kibolskiej ustawki prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Na nagraniach widać, jak kibole – jedna z grup ubrana była w białe koszulki, druga w czarne – atakują się wzajemnie. Co ciekawe, bójce przyglądają się bezradnie kierowcy.
Świadkowie zdarzenia sugerują, że „kibole Stali Rzeszów i Stali Stalowa Wola zaatakowali na autostradzie A4 kibiców Resovii, Siarki i JKS Jarosław”.
– W ostatnią sobotę otrzymaliśmy wezwanie do zdarzenia, do którego doszło na autostradzie niedaleko Brzeska. Poruszający się przeciwnym pasem drogi relacjonowali o zablokowaniu jednej nitki i rozgrywającej się tam bitwie kiboli. Niestety, wysłane na miejsce patrole nikogo już tam nie zastały, a ruch odbywał się płynnie – mówi Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
Rzecznik twierdzi, że pracownicy komendy zebrali już dowody w sprawie, jednak ze względu na dobro śledztwa nie może ujawniać, o jakie konkretnie chodzi. – Jeśli potwierdzą się zeznania świadków, pseudokibicom grozi kara za udział w bójce, bezprawne zatrzymanie ruchu na autostradzie i złamanie wielu innych drogowych przepisów. Apelujemy do świadków o zgłaszanie się do komendy – osobiste lub telefoniczne i przekazywanie wszelkich informacji na ten temat – dodaje Gleń.
Opisujący zajście na społecznościowych portalach wskazują, że za ich pośrednictwem do komendy trafiły już nagrania i zdjęcia, a także numery rejestracyjne samochodów, które najprawdopodobniej należą do pseudokibiców.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o