Wreszcie łatwiej zatankować na A4

0
277
Orlen
fot. Wiesław Ziobro
REKLAMA

Od czasu, gdy oddano do użytku autostradę A4 na odcinku z Korczowej do Krakowa, wielu kierowców było zaskoczonych, że jadąc od wschodu najbliższą stację paliw odnajduje dopiero w okolicach Komorowa pod Tarnowem. Zdarzało się już, że niektórzy, nie mając w zbiorniku dostatecznych rezerw, utknęli po drodze. Od niedawna stacja benzynowa między Dębicą i Tarnowem nieco poprawiła sytuację pod tym względem.

REKLAMA

Nowa stacja, którą wybudował PKN Orlen, działa w Miejscu Obsługi Podróżnych (MOP) w Paszczynie Północ, 45 km od Tarnowa. To ratunek dla kierowców, którzy jadąc od strony Rzeszowa nie zatankowali wcześniej dostatecznie dużo paliwa. Do tej pory każdy, kto przekraczał granicę polsko – ukraińską w Korczowej, najbliższą stację benzynową osiągał dopiero po przejechaniu ok. 190 km!
Teraz obok stacji paliw w Paszczynie znajduje się też pawilon obsługi podróżnych ze sklepem i gastronomią o powierzchni ok. 500 metrów kw. W przyszłości ma tu powstać także lokal McDonald’s.
Jeszcze niedawno podobne problemy mieli kierowcy jadący z kierunku zachodniego. Od Komorowa aż po granicę z Ukrainą nie było ani jednej stacji benzynowej. W ubiegłym roku uruchomiono stację w Palikówce pod Łańcutem. Prowadzi ją również PKN Orlen.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o