Wykonawca mostu w Ostrowie wybrany

0
2593
Most w Ostrowie
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Firma SARINŻ z Warszawy została wybrana przez Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie na wykonawcę pierwszego etapu remontu zamkniętego mostu w Ostrowie. Inwestycja ma pochłonąć 7 milionów złotych.

REKLAMA

Oferta przedstawiona przez warszawską firmę nie była najtańsza, jednak najlepsza pod względem finansowym propozycja została odrzucona ze względu na rażąco niską cenę, której zdaniem Powiatowego Zarządu Dróg firma nie potrafiła uzasadnić. Jak mówią przedstawiciele starostwa firma SARINŻ przedstawiła wiarygodne dokumenty. Najbliższe 10 dni to czas na ewentualne odwołania. Gdy ich nie będzie, 21 września podpisana zostanie umowa, a plac zostanie przekazany pod inwestycję.

Pierwszy etap remontu przeprawy obejmie rozbiórkę konstrukcji poziomej, zabezpieczenie kanalizacji i wzmocnienie podpór. Zgodnie z planem prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku i pochłoną około 10 mln zł. Z kolei drugi i ostatni etap zakłada z kolei, iż na bazie wzmocnionych przyczółków i podpór ma powstać zupełnie nowa przeprawa. W tym przypadku prace oszacowano na ponad 30 mln zł. Powiat zabiega o maksymalne 80-procentowe dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych. Gdyby udało się uzyskać te pieniądze, most mógłby zostać oddany do użytku kierowców już pod koniec przyszłorocznych wakacji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o