Zmarł Edward Brzostowski

0
169
Edward Brzostowski
Edward Brzostowski (z prawej)
REKLAMA

W Szpitalu Powiatowym w Mielcu w wielu 85 lat zmarł Edward Brzostowski, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, poseł na Sejm RP, burmistrz Dębicy, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, w regionie tarnowskim zapamiętany przede wszystkim jako wieloletni prezes Kombinatu Rolno-Przemysłowego „Igloopol”.

REKLAMA

Edward Brzostowski, urodzony w 1935 roku w Straszęcinie, stał się znany w kraju jako twórca potęgi KRP „Igoopol” z siedzibą w Dębicy. Przedsiębiorstwo, które funkcjonowało w warunkach socjalistycznego PRL-u, z czasem stało się firmą zarządzaną według modelu menedżerskiego, choć wiele metod tego zarządzania od początku wzbudzało kontrowersje.
Postać prezesa „Iglopoolu” przez cały czas jego działalności wywoływała wiele sprzecznych emocji i ocen. Przez jednych był bardzo szanowany i doceniany, przez innych odsądzany od czci i wiary. Jego dorobek zawodowy często wydawał się niejednoznaczny. Wraz z upadkiem sławnego prezesa, który nastąpił po zmianach ustrojowych w Polsce w 1989 roku, upadł też wielki kombinat „Igloopol”, który w ciągu lat stał się firmą o zasięgu ogólnopolskim.
W wolnej Polsce Edward Brzostowski sięgnął po urząd burmistrza Dębicy, który sprawował przez jedną kadencję (2002 – 2006), zajmował się też prowadzeniem własnego przedsiębiorstwa. W tej drugiej działalności nie odniósł większych sukcesów, miał w tym czasie kłopoty z prawem.
Były prezes „Igloopolu” zmarł po długiej i ciężkiej chorobie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o