Mecze w 1. i 2. lidze odwołane

0
283
fot. Anna Jajkiewicz

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dziś o odwołaniu 23. kolejki w 1. i 2. lidze.

REKLAMA

Wobec rozprzestrzeniania się koronawirusa wiele klubów 1. i 2. ligi złożyło prośbę o odwołanie meczów w zbliżającej się kolejce. PZPN długo zwlekał z decyzją, jednak dziś wystosował komunikat, w którym poinformował, że mecze w ten weekend nie odbędą się. Zaległości zostaną nadrobione w najbliższym możliwym terminie.

Oznacza to, że zaplanowany na sobotę mecz Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z Wigrami Suwałki nie dojdzie do skutku.

Pełna treść oświadczenia:
W nawiązaniu do wczorajszej decyzji Zarządu PZPN w zakresie rozgrywania meczów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi zgodnie z terminarzem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością.

Jednocześnie przypominamy, że umocowani formalnoprawnie reprezentanci środowisk klubów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi podczas czwartkowego (12 marca) posiedzenia Zarządu PZPN, opowiedzieli się za kontynuowaniem rozgrywek zgodnie z terminarzami. Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy.

W związku z powyższym, mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie.

PZPN zwraca się do Spółki Ekstraklasa S.A. o przeanalizowanie aktualnej sytuacji i podjęcie stosownych decyzji w zakresie rozgrywek prowadzonych przez Spółkę.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o