Tarnowianin nie zwalnia tempa

0
354
Fot. Ian Hodgson

Mateusz Klich, wychowanek Tarnovii Tarnów, świetnie radzi sobie w angielskiej Championship. Jego klub Leeds United pewnie zmierza do Premier League, a sam Polak ma duży udział w dobrych wynikach osiąganych przez swój zespół w tym sezonie.

REKLAMA

Po 36 kolejkach Leeds z dorobkiem 68 punktów zajmuje 2. miejsce. Miejsce, które na koniec sezonu premiowane jest awansem do Premier League. Popularne „Pawie” wygrały cztery ostatnie mecze, a niemały udział w tych triumfach miał Mateusz Klich, który w tym czasie zdobył dwa gole i zanotował dwie asysty, a za spotkanie przeciwko Hull City w miniony weekend został nagrodzony tytułem „Man of the match”. Kibice Leeds są pod ogromnym wrażeniem umiejętności tarnowianina, a także jego kondycji fizycznej – reprezentant Polski w ostatnią sobotę rozegrał swój 82. ligowy mecz z rzędu, co jest wynikiem nieprawdopodobnym – zwłaszcza w Championship, która przez wielu ekspertów uznawana jest za najbardziej wymagającą ligę na świecie. W pomeczowym wywiadzie na pytanie o ten wyczyn, Klich odpowiedział: „Jestem zmęczony, ale jeśli wygrywasz, nie myślisz o tym”.

Do końca sezonu zostało 10 kolejek. Awans do Premier League uzyskają dwie najlepsze drużyny i zwycięzca barażów, które rozgrywać się będą między zespołami z miejsc 3.-6. Klub Polaka traci punkt do lidera West Bromwich Albion, natomiast nad trzecim Fulham ma 5 „oczek” przewagi. Kibice Leeds czekają już 16 lat na awans swojej ukochanej drużyny do angielskiej ekstraklasy i wielce prawdopodobne, że w tym roku w końcu się go doczekają.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o