Angelika Świtalska zrezygnowała

8
1916
Angelika Świtalska
Angelika Świtalska
REKLAMA

Pod koniec czerwca informowaliśmy o nowym zarządzie spółki Koltar i powołaniu Angeliki Świtalskiej na stanowisko prezesa tej spółki. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Angelika Świtalska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki Koltar z dniem 18 sierpnia 2020 r. W związku z rezygnacją Angelice Świtalskiej nie przysługuje odprawa.

Angelika Świtalska, reprezentująca PiS w Radzie Miejskiej w Tarnowie, została pod koniec czerwca powołana na stanowisko prezesa spółki Koltar. Stało się tak po zakończeniu konkursu na to stanowisko, w którym oprócz Angeliki Świtalskiej uczestniczyć miało sześć innych osób.

REKLAMA

Informacja ta była dla wielu osób zaskoczeniem. Szczególnie dla tych, które od dawna z uwagą śledziły biznesową działalność Angeliki Świtalskiej. Na łamach „TEMI” pisaliśmy m.in. o kiepskich wynikach spółek, z którymi powiązana była Świtalska, i postawieniu tych spółek w stan likwidacji. Pisaliśmy również o ogłoszeniu przez sąd w Łodzi upadłości konsumenckiej samej Angeliki Świtalskiej. Tematem zainteresowały się także ogólnopolskie media. Na początku sierpnia prezes Angelika Świtalska wystosowała oświadczenie, w którym publikacje prasowe na swój temat nazwała niewybrednymi i nierzetelnymi, tendencyjnymi, pisanymi „na zamówienie”.

Dziś otrzymaliśmy informację z biura komunikacji Grupy Azoty S.A. o zmianach personalnych w spółce Koltar, spółce-córce Grupy Azoty S.A. Jak mówi Piotr Pawlina, dyrektor biura, Angelika Świtalska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki z dniem 18 sierpnia 2020 roku. Spółką kieruje bez zakłóceń jej zarząd, aktualnie w trzyosobowym składzie. W związku z przedmiotową rezygnacją Pani Angelice Świtalskiej nie przysługuje odprawa. Nie została jeszcze podjęta decyzja w sprawie powołania lub konkursu na funkcję nowego prezesa spółki.

REKLAMA

8
Dodaj komentarz

3 Liczba komentarzy
5 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
6 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
john

Płakać nie będziemy
SUWEREN

Prezes
Genowefa

Widzisz Angela ? Na pewno ci nie pomogą ci z Krakowskiej …
znasz cytat : bo to zła kobieta była ? Długo nie zabawiłaś w Azotach. Sama złożyłaś rezygnacje wiec twoimi wypocinami pod którymi się podpisałaś można sobie d….. podetrzeć