Apel z megafonów

0
333
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Straż Miejska w Tarnowie uruchomiła radiowozy ze specjalnym nagłośnieniem, które kursują po mieście, a przez megafony kierowane są apele do mieszkańców o stosowanie się do reguł społecznej kwarantanny.

REKLAMA

Radiowozy SM pojawiły się w różnych punktach miasta. Apel, który płynie z głośników, nawiązuje do niedawnych nowych obostrzeń rządowych, odnoszących się do zasad domowej kwarantanny. Przypomnijmy, że obowiązuje zakaz wychodzenia z mieszkania poza sytuacjami niezbędnymi: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza lub gdy wyprowadzamy psa. Maseczki nadal nie są obowiązkowe w tej sytuacji. Niedopuszczalne jest wychodzenie na plac zabaw z dziećmi. Osoby, które nie będą przestrzegać tych zasad, będą karane mandatami.
Wątpliwości wzbudziła kwestia, czy można jeszcze udać się na spacer. Łukasz Szumowski, minister zdrowia, w wywiadzie dla stacji TVN, potwierdził, że jest to dopuszczalne przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności – w liczbie maksymalnie 2 osób i najlepiej w miejscach, w których nie przebywają inni.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o