Będzie ciemno

0
377
Fot. Canva
REKLAMA

Od 17 kwietnia od północy do godz. 4 rano nie będzie świecić około 25 procent ulicznego oświetlenia w Tarnowie. Taką decyzję podjęli Zarząd Dróg i Komunikacji, a także Grupa Azoty, które wyłączają ponad 2,5 tysiąca lamp. Kolejne 8 tys. lamp wyłączy spółka Tauron. 

REKLAMA

Od jutra czterogodzinne ciemności będą dotyczyć mieszkańców m.in.: Os. Westerplatte, Os. Nauczycielskiego, ul. Spokojnej, ul. Elektrycznej czy al. Solidarności. W przypadku Zarządu Dróg i Komunikacji lampy będą wyłączane przede wszystkim w miejscach, gdzie były lub nadal prowadzone są drogowe inwestycje. W przypadku Tauronu nie ma możliwości, aby wszystkie lampy zostały wyłączone zdalnie, dlatego pracownicy spółki będą w sposób manualny wyłączać je systematycznie. Mowa tutaj o ponad 200 takich punktach. W wyniku wyłączenia lamp miasto Tarnów ma zaoszczędzić około 2 tys. zł na dobę.

Przypomnijmy, że podobną decyzję podjął kilka dni temu Zarząd Dróg Miasta Krakowa, który poinformował o całkowitym wyłączeniu oświetlenia ulicznego oraz wszelkiej iluminacji pomiędzy północą a godziną 4 nad ranem. Tamtejsi urzędnicy swoją decyzję tłumaczyli znacznym spadkiem nocnego przemieszczania się mieszkańców miasta, ale jednocześnie nie ukrywali, że zmiana przyniesie oszczędności w budżecie. W przypadku Krakowa dzienne oszczędności będą jednak znacznie większe niż w Tarnowie i mają wynieść 20 tysięcy złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o