Biblioteka przy ul. Staszica zamknięta

0
791
REKLAMA

Trzy biblioteczne oddziały mieszczące się w budynku przy ul. Staszica 6 zostały zamknięte do odwołania. U jednego z pracowników działu wewnętrznego testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. Osoba ta nie miała kontaktu z czytelnikami.

 

REKLAMA

„UWAGA! Działy przy ul. Staszica 6 (Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dział dla Dzieci i Młodzieży, Dział Książki Obcojęzycznej) nieczynne do odwołania!” – komunikat takiej treści zamieszczono dziś, 8 października, zarówno na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, jak i na facebookowym profilu biblioteki. Dlaczego biblioteka jest nieczynna? Zapytaliśmy o to dyrektorkę tarnowskiej książnicy.

U jednego z pracowników działu wewnętrznego testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. Dlatego do odwołania zamknięte zostały wszystkie działy oraz oddziały mieszczące się w budynku przy ul. Staszica 6. Pracownik ten przebywał już od kilku dni na zwolnieniu chorobowym, nie miał też w swojej pracy kontaktu z czytelnikami – wyjaśnia Ewa Stańczyk, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie.

Do odwołania nieczynne są Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dział dla Dzieci i Młodzieży oraz Dział Książki Obcojęzycznej. Termin zwrotu materiałów bibliotecznych, których z powodu zamknięcia działów nie można zwrócić, zostaje automatycznie przedłużony. W najbliższych dniach przeprowadzona zostanie dezynfekcja całego budynku. Wstępny termin ponownego otwarcia biblioteki to 13 października. Ostateczna decyzja zostanie podjęta po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments