REKLAMA

Zwyczaj budowania szopek bożonarodzeniowych jest mocno zakorzeniony w polskiej tradycji. Także w Tarnowie od lat wznoszone są drewniane obiekty, w których ujrzeć możemy małego Jezusa, Maryję i Józefa.

Świąteczny klimat na tarnowskich ulicach i skwerach można było poczuć już w połowie grudnia. Tradycyjne szopki bożonarodzeniowe od kilku dni znajdują się w kościołach, kaplicach, a nawet prywatnych ogrodach.

REKLAMA

W tym roku z powodów epidemiologicznych zabrakło tradycyjnej żywej szopki, która organizowała była w ogrodzie Ojców Bernardynów. Mimo niesprzyjających okoliczności, na otwartej przestrzeni dwa imponujące obiekty przypominające o jednym z najważniejszych świąt Kościoła katolickiego zostały udostępnione mieszkańcom. Jeden z nich znajduje się na Placu Katedralnym, drugi przed Niepubliczną Niepłatną Szkołą Podstawową przy ul. Błotnej w Tarnowie. Szopkę przed tarnowską katedrą podziwiać można całodobowo, zaś obiekt przed szkołą w Gumniskach jest dostępny dla odwiedzających w godz. 14-18 (z wyjątkiem Sylwestra). Do odwiedzenia tego miejsca zachęcają nauczyciele i dyrekcja placówki: – Przed budynkiem Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej w Tarnowie przy ul. Błotnej 2 wykonaliśmy szopkę bożonarodzeniową. Powstała z inicjatywy pracowników placówki. Świąteczną atmosferę tego miejsca podkreślają kolędy, które są odtwarzane z głośników. Chcieliśmy pokazać młodym wychowankom kultywowanie pięknego zwyczaju związanego z narodzinami Chrystusa. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających do końca stycznia. Dni i godziny otwarcia szopki w 2021 roku podamy na stronie internetowej szkoły w terminie późniejszym.

Zachęcamy do obejrzenia poniższych zdjęć ukazującej największe ogólnodostępne bożonarodzeniowe szopki w Tarnowie.

Zdjęcia: Dawid Drwal, Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o