Coraz więcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem

0
328
REKLAMA

Rekord w skali kraju, rekord w Małopolsce – służby sanitarne odnotowują coraz więcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nowe przypadki potwierdzono także w Tarnowie oraz powiatach tarnowskim, dąbrowskim i bocheńskim.

 

REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Odnotowano aż 1967 przypadków, w tym najwięcej wśród mieszkańców Małopolski – 286. Nieznacznie mniej nowych przypadków potwierdzono w województwie mazowieckim – 268. Najmniej, bo jedynie 21 nowych zakażeń, odnotowano w województwach świętokrzyskim (43), lubuskim (28) oraz opolskim (21).

Szczegółowe dane z Małopolski przekazała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie. W raporcie mowa jest o badaniach laboratoryjnych, które potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 286 osób. To 155 kobiet i 131 mężczyzn, w wieku od 8 miesięcy do 97 lat. Są to mieszkańcy Krakowa (62 osoby), powiatu limanowskiego (29 osób), myślenickiego (27 osób), nowotarskiego (22 osoby), nowosądeckiego (20 osób), krakowskiego (19 osób), tatrzańskiego (17 osób), wadowickiego (15 osób), wielickiego (11 osób), olkuskiego (10 osób), powiatów: oświęcimskiego oraz chrzanowskiego (po 8 osób), powiatu suskiego oraz miasta Nowy Sącz (po 7 osób), powiatów: gorlickiego oraz bocheńskiego (po 6 osób), tarnowskiego (4 osoby), miechowskiego (3 osoby), dąbrowskiego (2 osoby) oraz powiatów: proszowickiego, brzeskiego oraz miasta Tarnów (po 1 osobie). Aktualnie 25 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 11 tys. 501 osób.

Poinformowano także o śmierci 81-letniej kobiety, mieszkanki powiatu miechowskiego, która przebywała w Szpitalu Świętej Anny w Miechowie oraz 82-letniej kobiety, mieszkanki Krakowa, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 197.

W raportach płynących z Krakowa zawarto również informację o kolejnych 105 ozdrowieńcach z województwa małopolskiego. To 58 kobiet i 47 mężczyzn, w wieku od 9 do 88 lat, z Krakowa (22 osoby), powiatu myślenickiego (19 osób), limanowskiego (16 osób), nowotarski (14 osób), olkuskiego (8 osób), wielickiego (6 osób), powiatów: krakowskiego oraz nowosądeckiego (po 5 osób), tatrzańskiego (3 osoby), powiatów: wadowickiego oraz miechowskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: oświęcimskiego, suskiego i brzeskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 8738 ozdrowieńców.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o