Coraz więcej osób zakażonych koronawirusem

0
642
fot. materiały prasowe MUW
REKLAMA

W Małopolsce jest już blisko 2500 osób zakażonych koronawirusem. W przekazanym dziś przed południem komunikacie czytamy, że ostatnie badania potwierdziły zakażenie u 115 osób. Aż 75 z nich jest z powiatu bocheńskiego.
Po okresie względnego spokoju i informacjach płynących m.in. z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie i Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie o braku nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce, ostatnie dni pokazują, że koronawirus nie odpuszcza, a zakażonych przybywa lawinowo.

REKLAMA

W komunikacie z dnia 17 lipca poinformowano o 74 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem – to 48 kobiet i 26 mężczyzn, w wieku od 4 do 87 lat, m.in. z powiatu bocheńskiego (5 osób) i powiatu tarnowskiego (1 osoba). Dzień później informowano, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 43 kobiety i 33 mężczyzn, w wieku od 2 do 88 lat, m.in. z Tarnowa (1 osoba), powiatu bocheńskiego (7 osób) i powiatu tarnowskiego (1 osoba).

Niestety, w nadesłanym 19 lipca przed południem komunikacie czytamy o kolejnych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. To aż 115 osób – 75 kobiet i 40 mężczyzn, w wieku od roku do 97 lat, z Krakowa (6 osób), Nowego Sącza (5 osób), powiatu bocheńskiego (75 osób), nowosądeckiego (13 osób), wadowickiego (8 osób), oświęcimskiego (5 osób) i po jednej osobie z powiatów krakowskiego, nowotarskiego oraz proszowickiego. Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, a pozostałe przebywają w izolacji.
Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2494 osób – w samym Tarnowie to 16 osób, w powiecie tarnowskim 118 osób. W grupie ozdrowieńców są 1484 osoby. Z powodu koronawirusa zmarło w Małopolsce 47 osób.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o